Nie jest mądrą rzeczą chwalić to, czego  nie znamy, ale krytykowanie tego jest głupotą.
-- Da Vinci

Jeśli większość ludzi wierzy, iż coś jest prawdą, uciekaj od takiej prawdy jak najdalej.
-- Mark Twain

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
Tygodniowo
Miesięcznie
Razem
131
170
1285
6832
1464546

Szczepionka na świńską grypę powiązana ze śmiertelną chorobą nerwów

Coraz więcej materiałów świadczy o niebezpieczeństwie związanym z zaszczepieniem się przeciwko świńskiej grypie.

W dn. 15 sierpnia brytyjski The Daily Mail opublikował artykuł Szczepienie przeciw świńskiej grypie powiązane ze śmiertelną chorobą nerwów: przeciek ujawnia troskę neurologów o 25 przypadków śmiertelnych w Ameryce .

Poniższe informacje pochodzą z Mail Online News, internetowej wersji czasopisma. Bliższe szczegóły, w języku angielskim, pod adresem http://www.dailymail.co.uk/news/article-1206807/Swine-flu-jab-link-killer-nerve-disease-Leaked-letter-reveals-concern-neurologists-25-deaths-America.html

Przeciek dotyczy poufnego listu, jaki wystosowała brytyjska agencja ochrony zdrowia (instyuucja nadzorująca zdrowie publiczne) do neurologów. List mówi, iż powinni oni być przygotowani na wzrost liczby przypadków syndromu Guillain - Barre'go (GBS), zaburzeń pracy mózgu jakie mogą być spowodowane przez szczepionkę. GBS atakuje wyściółkę nerwów, powodując paraliż, niezdolnośc do oddychania co może być śmiertelne. List, wysłany 29 lipca 2009 r. do 600 neurologów, jest pierwszą oznaką troski na najwyższym szczeblu związaną z tym, iż sama szczepionka może spowodować poważne komplikacje.

Nawiązuje on do podobnej szczepionki w USA w r. 1976, kiedy to:
- więcej ludzi zmarło od szczepionki niż od świńskiej grypy
- wykryto 500 przypadków GBS
- szczepionka mogła zwiększyć szansę zapadnięcia na GBS ośmiokrotnie
- rząd amerykański był zmuszonu płacić miliony dolarów poszkodowanym

Troskę wzbudza fakt, iż szczepionka nie jest dostatecznie przetestowana, i oddziaływanie, szczególnie w stosunku do dzieci, nie jest znane. Szczepionka ma być podana od października w ilości 13 milionów poczynając od osób od 6 miesięcy do 65 r. ż. z problemami zdrowotnymi, kobietom w ciązy i służbie zdrowia.

"Naszym zadaniem jest spowodowanie, aby ludzie wiedzieli co sie dzieje. Dlaczego rząd nie jest otwarty na to? To smutne, że lekarze ogólni, którzy będą podawać szczepionkę, nie są ostrzeżeni".

"Szczepionki podawane by zwalczać oczekiwaną w r. 1976 r pandemię okazały się mieć związek ze śmiertelna chorobą nerwów i zostały wycofane z użycia".

Na stronie o podanym powyżej adresie internetowym jest znacznie więcej informacji na ten temat.

Pod adresem internetowym http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/09/01/Swine-Flu-Shot-Linked-to-Killer-Nerve-Disease.aspx można znaleźć komentarz eksperta medycyny (dr Mercola) na ten temat świńskiej grypy. Więcej o tym poczytasz tu:
(tłumaczenie w opracowaniu)