Nie jest mądrą rzeczą chwalić to, czego  nie znamy, ale krytykowanie tego jest głupotą.
-- Da Vinci

Jeśli większość ludzi wierzy, iż coś jest prawdą, uciekaj od takiej prawdy jak najdalej.
-- Mark Twain

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
Tygodniowo
Miesięcznie
Razem
213
760
3577
14820
926609

      O mnie i do Ciebie


    Serwis vibronika.eu prowadzę, gromadząc i opracowując ciekawe moim zdaniem informacje, mogące pomóc w odzyskaniu i utrzymaniu zdrowia.


    Kierując się intuicją i logiką, analizuję sporą ilość głównie obcojęzycznych informacji, próbując odszukać te cenne, i to w kontekście możliwości praktycznego zastosowania, w nadziei na zmniejszenie dystansu informacyjnego jaki dzieli polskojęzycznego czytelnika  od czytelników anglojęzycznych. Eksperymentuję też nieco z metodami odzyskiwania zdrowia, stosując różne metody na sobie, aby wiedzieć, o czym piszę.

      Wykonuję trochę prac inżyniersko - badawczo -  warsztatowych, co umożliwia mi  także opracowywanie i oferowanie w Serwisie projektów ciekawych - jak sądzę - urządzeń, w formie e-booków bądź artykułów. Lubię zestawiać wyniki swoich doświadczeń ze zdobytymi  w sieci informacjami, co pozwala na weryfikację, a czasem umożliwia dojście do nowego  (w stosunku do ogólnie przyjętych poglądów)  punktu widzenia.

     Staram się, aby to, o czym piszę na swojej stronie było w jakiś sposób przesiane, wybrane, zweryfikowane, zawierające  treści inne niż to, co proponuje nam tzw. mainstream. Realizacja tej zasady jest czasochłonna.    

     Nie jestem lekarzem, i nie prowadzę mailowego kącika porad zdrowotnych, proszę też o nie nadsyłanie próśb o polecenie "sprawdzonego, skutecznnego" lekarza czy naturopaty, "z województwa takiego a takiego". Nie mam ani ochoty ani możliwości ocenienia kogokolwiek.

 

Uważam, że do zdrowia nie ma drogi na skróty. Konieczne jest samokształcenie i wzięcie odpowiedzialności za swoje zdrowie we własne ręce. Trzeba poświęcić sporo czasu, trzeba stać się specjalistą dla siebie samego, bo nikt Cię nie wyleczy, jeśli sam się tym gorliwie nie zajmiesz.

 

Nie oferuję  "ryby",  staram się oferować "wędki". Oferuję tzw. know what, ale przede wszystkim... know how.  Istnieje spora nierównowaga między tymi dwoma kategoriami, na niekorzyść "wiedzieć jak".  Stąd,  staram się, aby moje opracowania miały charakter praktyczny, wskazując sposoby rozwiązania  problemów.
    Zapoznaj się więc z tematem zdrowia, stań się specjalistą dla siebie.  Jak wspomniałem, nie mamy innego wyjścia. Jeśli jesteś pełnoletni i uważasz,  że o Twoje zdrowie zadba ktoś inny, nie dziw się, że w dzisiejszej rzeczywistości masz, lub wkrótce będziesz miał - kłopoty ze zdrowiem. Jeśli oczekujesz szczegółowego pokierowania, zwróć się do lekarza. Jeśli jednak chcesz odzyskać zdrowie, poczytaj i nie żałuj czasu na stosowanie samodzielnych, pracowitych  procedur odzyskania odporności - w czym - być może -  pomogą Ci (ale nie tylko oczywiście) moje opracowania. Przede wszystkim jednak, "obudź się", rozejrzyj się, zdobądź się na odwagę samodzielnego myślenia. Otaczające nas obecnie (szeroko rozumiane) środowisko, nie sprzyja zachowaniu zdrowia, i nie jest to przypadek.
     Niektóre swoje opracowania oferuję komercyjnie. Otrzymuję sporo sygnałów, że zawierają one praktyczne informacje i są pomocne. Czytelnicy sygnalizują mi, że zdołali  wykorzystać je do odzyskania i utrzymania zdrowia swojego i chętnych do stosowania tego typu procedur  członków rodziny czy przyjaciół.  

    Wiadomo mi, że niektórzy moi Czytelnicy stają się w swoich środowiskach autorytetami, niosącymi pomoc sobie i innym.  Ci ludzie zrozumieli konieczność brania swoich spraw we własne ręce. Zdrowie i doświadczenie - tych dwu kategorii nie da się kupić. 

    Otrzymuję e-maile,  których autorzy proszą, abym im podawał różnego typu informacje zawarte w moich komercyjnych opracowaniach. (wspomnę jeszcze o fakcie, że otrzymuję  sporo maili z pytaniami, które nie są nawet podpisane, zasadniczo nie odpowiadam na takie). Spełnianie tego typu próśb sprowadzałoby się do przeklejania przez mnie informacji, zawartych w tych  opracowaniach, w mailach do tych osób. Otrzymanie odpowiedzi zachęca niektórych do zadawania następnych pytań, bywało, że otrzymywałem nie kończące się łańcuchy pytań od niektórych osób.

    Jak udowadnia praktyka, ta droga prowadzi (mnie) donikąd; nie robię już tego. Jest to to także kwestia ilości korespondencji; dla osoby pytającej może to być jedno, dwa, lub trzy pytania (choć bywa i więcej, a odpowiedź nie jest dla mnie rozwiązaniem, bo generalnie zachęca do zadawania kolejnych pytań), ale ponieważ na taki pomysł wpada sporo osób, przekłada się to na  dużą ilość zapytań do mnie - na tyle dużą, że dużo za dużą, bo chcąc spełniać oczekiwania, musiałbym zatrudnić zespół specjalistów. 

     Uwagi te kieruję wyłącznie do osób, które patrzą na sprawę jedynie z własnej perspektywy, zupełnie nie widząc jej szerszego tła.

    Nie podążam za licznymi linkami internetowymi z prośbą o ocenę produktu. Jeśli chcesz zapoznać się z moją opinią na temat tego, jaki sprzet uważam za wart posiadania - i dlaczego, to znajdziesz ją, obok wielu innych informacji, w komercyjnej książce elektronicznej  Maszyna Rife'a - Czas na Reaktywację bądź też książce - projekcie Proste Metody Elektroterapii.  Możesz też wykupić krótkie szkolenie, które pomoże Ci zorientować się w kwestii "co warto robić, co i dlaczego zakupić". 

 

     Dość często otrzymywałem i otrzymuję pytanie sformułowane mniej więcej tak: "Mam boreliozę, proszę mi napisać, jakie urządzenie kupić, aby sobie pomóc?". Takie pytanie dowodzi kompletnego braku zrozumienia tematu.

     Odpowiadam: Moim zdaniem Spooky2 z odpowiednim otoczeniem transferu vibracji może być takim systemem. Ale czy taka odpowiedź Cię zadawala?

    Prawdopodobnie nie. Spooky2, to rozbudowany system. Gdybym Ci nawet wysłałał odpowiedź w pięciu, dziesięciu czy pięćdziesięciu zdaniach, to zazwyczaj nie wystarczy ona nawet na to, abyś zdecydował, jakie ukompletowanie kupić, ponieważ nie znam zakresu Twoich potrzeb, możliwości i determinacji; można je ustalić tylko w rozmowie. A to wymaga trochę czasu, może godziny lub dwu. A może nie jest Ci potrzebny Spooky2? A może wystarczy Ci coś prostszego? Nie umiem wróżyć z fusów.

     Chcesz szybko podróżować. Kupujesz zaawansowany odrzutowiec, i co? Nic. Bo jeśli chcesz go pilotować, to musisz zrobić nań licencję pilota. A tego nie zrobisz w dzień, tydzień czy miesiac.  

 

Nic nie da posiadanie najlepszego nawet urządzenia, musisz jeszcze potrafić umiejętnie je stosować. A do czego  potrzebna jest spora wiedza. Istnieją urządzenia, które - zastosowane w określonej procedurze, w towarzystwie innych metod, mogą okazać się skuteczne. Jednak, no właśnie, towarzyszy temu konieczność zdobycia sporej wiedzy, w przeciwynym wypadku niczego się nie osiąga. Samo posiadanie urządzenia - bez bardzo konkretnej wiedzy, jak go wykorzystywać - niczego nie załatwi. I nie jest możliwe opisanie tej wiedzy na jednej, dziesięciu, czy dwudziestu stronach A4 jakiegoś nawet dobrego tekstu. 

     Dlatego, generalnie nie odpowiadam na e-maile o tego typu treści. Tego typu podejście nazywam podejściem 'tabletkowym', a ja nie zajmuję się tabletkami. Jeśli interesują Cię metody "medycyny funkcjonalnej" i chcesz z nich skorzystać, to konieczne jest podjęcie osobistych eksperymentów i włożenie wysiłku związanego ze zdobyciem sporej wiedzy. Po prostu, trudno dziś dobrze funkcjonować na jakimkolwiek polu bez czynnego dbania o zdrowie.  Zauważ, że aby osiągnąć jakiekolwiek dalekosiężne cele, trzeba  stosować procedury odzyskania i utrzymania zdrowia, gdyż może Ci zabraknąć zdrowia i sił  przed osiągnięciem celówyciwych, jakie sobie wyznaczasz. Wydaje się więc, że zainteresowanie samodzielnym utrzymaniem zdrowia staje się dziś elementem bycia "street-wise" (zachowania warunkujące przeżycie i osiąganie celów).  

    Dla osób zainteresowanym wiedzą nt. elektroterapii i metod towarzyszących  prowadzę indywidualne lub grupowe  płatne szkolenia  - na temat eksploatacji Systemu Spooky2, ale też ogólnie metod elektroterapii, zasad działania, sposobu montażu urządzeń, w tym moich Projektów, wykorzystywania sprzętu dla osiągnięcia określonego rezultatu, właściwości sprzętu elektroterapeutycznego, oraz, gdy chcesz coś kupić - jakimi kryteriami warto kierować się przy wyborze sprzętu.

   Jeśli masz problem z tego zakresu, potrzebujesz wiedzy, a sądzisz, że mógłbym Ci pomóc, wykupienie choćby godziny lekcyjnej (45 min) szkolenia przez np. Skype czy telefon może być wstępnym rozwiązaniem.

 

Zauważ, że na Vibronice udostępniam sporo informacji w swoich dość już licznych artykułach. Dla własnych potrzeb możesz je sobie pobierać  na komputer i czytać off-line. Nie musisz zakładać konta, nie musisz się logować, nie próbuję skłonić Cię do podania swojego adresu mailowego. Czytelnik serwisu ma swobodny, bezpłatny, bezwarunkowy dostęp do artykułów. Unikam też reklam, na mojej stronie nie ma męczących "pop-upów". Niektórzy nawet sądzą, że jedynym celem mojego istnienia jest charytatywne rozwiązywanie ich problemów, ale tak nie jest i proszę o zrozumienie.

 

   Odpłatność zmniejsza ilość telefonów i mailowej korespondencji. Prowadzenie dobroczynnej działalności w formie udzielania informacji  24/7 na życzenie przekracza moje możliwości, a to, że dla kogoś jest to tylko jedno czy dwa pytania dla mnie niczego niczego nie zmienia, bo takich maili jest za dużo. Apeluję o odrobinę wyobraźni. 

     Odpłatność zmniejsza  znacznie ilość zapytań, pokrywając też częścowo moje wydatki na samo-edukację konieczną przy prowadzeniu tego typu strony i inne koszty jej prowadzena. Choć ludzie coraz bardziej doceniają wagę informacji, to większość z nich nie na tyle jednak, aby za nią... zapłacić wink. Odpłatność wprowadza więc w tej sytuacji pewien porządek.

     Cena godziny lekcyjnej (45 min) szkolenia czy to przy spotkaniu, czy przez Skype, FaceTime (plus ewentualnie TimeViewer), czy telefon kształtuje się obecnie w granicach ceny godziny pracy dobrego korepetytora. Oczywiście opłata dotyczy mojego czasu poświęconego na szkolenie w formie rozmowy,  i/lub korespondencji mailowej a nie rozwiązania Twojego problemu, (a w niektórych przypadkach także mojego czasu na wyszukiwanie dla Ciebie informacji), bo tego nikt Ci nie może zagwarantować. Jeśli będziesz zainteresowany, bliższe informacje znajdziesz na tu.

      Na maile osób zainteresowanych zakupem e-booków, odpowiadam niezwłocznie.

     Dziękuję  Czytelnikom za feedback, opinie,  opisy, za chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami i sukcesami, a także za informacje, czy - i jak - udało im się skorzystać z wiadomości  zdobytych w przeczytanych e-bookach i artykułach.